Güncel
Loading...

Style Templatelerinin Oluşturulması

Bu uygulamamızda bir style oluşturalım ve bunu uygulama sayfalarımızda kullanalım örneğin bir texboxa istediğimiz görünümü yazı tipini fontunu vermek için her textbox oluşturduğumuzda bu setlemeleri yapmak yerine bir style dosyası oluşturarak bu style dosyasını kaynak gösterebilirz.İlk olarak style dosyamızı oluşturmak için PhoneApp1 e sag tıklayarak add ->New Item->class diyerek istediğimiz isimde bir class oluşturalım yani bir template classı oluşturup daha sonra bu claassı xaml uzantılı olarak kaydedeceğiz öyleyse class içince gerekli style kodlamalarını yapalım:
Şimdi solution explorerde bu classımızı bularak üstüne tıklayalım ve F12 tuşuna basarak uzantısını xaml olarak değiştirelim.Stylemiz hazır bu styleyi örnek bir sayfada kullanalım bunun için yeni bir sayfa ekleyip üç adet textbox yerleştirelim ve xaml bölümünde textboxlara aşağıdaki kodlamayı gerçekleştirelim.
Texboxların görünümü değişip yukarda soldaki gibi olacaktır.
Style tanımlamasını pagestyletest.xaml içinde de tanımlayabilirdik fakat en sağlıklı yok ayrı bir template classı oluşturmaktır.

Uygulama kodu BURADA
Share on Google Plus

About Sema KUDU

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder

Türkiye yenilmez,Millet Eğilmez!